Εξαιρετικός Βόλος στο Πανθεσσαλικο Στάδιο, με την ομάδα του Άνχελ Λόπες να «καθαρίζει» τον Παναιτωλικό μέσα σε ένα ημίχρονο και να επικρατεί με 3-1 για την 3η αγωνιστική των play out της Super League.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, σκόραραν με το… καλημέρα και έβαλαν «ταφόπλακα» στους φιλοξενούμενους όταν εκείνοι κατάφεραν να μειώσουν. Διαχειρίστηκε το δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος και δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ομάδα του Τραϊναού Δέλλα που μπαίνει σε ακόμη δυσκολότερη θέση, καθώς παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και σε περίπτωση που η ΑΕΛ δεν ηττηθεί στο Περιστέρι θα πέσει στην τελευταία θέση!

Πρώτη νίκη στα play out για την ομάδα του Λόπες που παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογίας, με την ομάδα του Ισπανού να μην έχει… γευτεί ακόμη την ήττα σε αυτά τα πρώτα τρία παιχνίδια. Χωρίς νίκη ο Παναιτωλικός, που μετράει δύο ήττες και μία ισοπαλία…

Μόλις τρία λεπτά χρειάστηκαν στον Βόλο για να πάρει κεφάλι στο σκορ και να βάλει στα… βαθιά τον Παναιτωλικό από νωρίς, με τον Ριένστρα να γράφει το 1-0. Ο 28χρονος άσος βρέθηκε στο σωστό σημείο την κατάλληλη στιγμή και με ένα σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή «εκτέλεσε» τον Κνετ.